Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Stowarzyszenie zaprasza na zajęcia

Zapraszamy do zapisów !!!

Zapraszamy do udziału w warsztatach!

Malowanie na tkaninie.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że każda kobieta najbardziej na świecie kocha torebki i kwiaty. Tę prawdę poznali też najmłodsi mieszkańcy gminy Sadowne i na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Matki samodzielnie przygotowali najpiękniejszy na świecie prezent 2w1na Dzień Mamy – samodzielnie malowane torby ekologiczne. Na każdej z nich powstał niepowtarzalny rysunek z elementami kwiatów, tęczy, serc…, czyli wszystkiego, co mamy kochają najbardziej. Torby te będą wyrazem miłości do mamy i jednocześnie podziękowaniem za troskę, z jaką mamy opiekują się swoimi pociechami. 
My ze swojej strony możemy podziękować wszystkim młodym adeptom sztuki za urocze warsztaty z malowania na tkaninie i chcemy zaprosić zainteresowanych, tych dużych i małych, do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych. Oprócz farb i toreb gwarantujemy dobrą zabawę i miło spędzony czas na relaksujących zajęciach.
 

Warsztaty dietetyczno – kulinarne „Zdrowie na każdą kieszeń”

Pod koniec 2021 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowne przystąpiło do Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020 Podprogram 2021. Dzięki temu Programowi mogliśmy objąć pomocą osoby potrzebujące pomocą żywnościową, jednak ten Program to nie tylko pomoc materialna, ale także edukacja na temat żywienia. 26 kwietnia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem Pani Lena Replin prowadziła Warsztaty dietetyczno – kulinarne „Zdrowie na każdą kieszeń”. Dzięki tym warsztatom mogliśmy się przekonać, że zdrowe, pełnowartościowe żywienie nie musi być drogie i nudne.
 
Pierwsza część warsztatów poświęcona była przede wszystkim temu, na co zwracać uwagę czytając etykiety na produktach żywnościowych. Mogliśmy się dowiedzieć, że wyrażenia najlepiej spożyć do i należy spożyć przed nie są tym samym. Najlepiej spożyć do znajdziemy na takich produktach jak kasze, makarony, kawa, herbata, cukier czy niektóre słodycze. Oznacza to, że po tej dacie artykuły te nadal nadają się do spożycia, ale mogą zmienić swój wygląd np. cukier zacznie się sklejać w bryłki. Inaczej jest z określeniem należy spożyć przed – termin ten znajdziemy na nabiale, produktach mięsnych czy garmażeryjnych. Daty tej należy przestrzegać, bo po jej upływie produkt nie nadaje się do spożycia i może nam zaszkodzić.
 
Kolejnym zagadnieniem poruszanym w tej części spotkania były oznaczenia składników odżywczych i kaloryczność danego produktu. Nauczyliśmy się jak szukać informacji o składzie produktu, jego kaloryczności czy wartościach odżywczych.
Druga część warsztatów miała charakter bardziej praktyczny. Uczestnicy spotkania przygotowywali przepyszne i bardzo sycące sałatki oraz danie jednogarnkowe na bazie pęczaku, które mogą być alternatywnym posiłkiem, zwłaszcza latem, dla ciężkiego, tradycyjnego obiadu.
 

Zapraszamy do udziału w warsztatach.

WARSZTATY DIETETYCZNO - KULINARNE

Wiosenne Warsztaty Rękodzieła

Wszystko co dobre, szybko się kończy..

Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc skończyły się nasze coroczne zajęcia feryjne w GOK Sadowne przygotowane według założeń programu profilaktycznego GKRPA pod tytułem „Warsztaty kreatywnych działań”.

Drugi tydzień naszej wspólnej przygody rozpoczął się od zajęć sportowych. Dzieciaki grając w piłkę i biegając po hali sportowej mogły rozładować nadmiar emocji z weekendu, a jednocześnie była to swoista rozgrzewka do pełnych wrażeń kolejnych dni naszej wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Pierwszy tydzień ferii za nami...

Pierwszy tydzień Ferii Zimowych z GOK Sadowne za nami. Staraliśmy się, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie, dlatego w tym roku jest wyjątkowo szeroka oferta.
 
Nasze ferie zaczęliśmy od zajęć plastycznych, na których była drobna próba decoupage. Każdy uczestnik zajęć mógł przygotować sobie pamiątkową przywieszkę ceramiczną ozdobioną tą nietuzinkową techniką. Później nasi podopieczni sami malowali i ozdabiali drzewo przestrzenną techniką papieru zwijanego..
 
W kolejnym dniu część naszych podopiecznych mogła wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, pozostali uczestnicy zajęć wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej ekologii. Na tej lekcji dzieci mogły dowiedzieć się, że kwestia nadprodukcji śmieci to problem ostatnich kilku lat, bo jeszcze pokolenie ich rodziców pamięta butelki i pojemniki na żywność wielokrotnego użytku, a ich dziadkowie sami produkowali żywność np. sery czy masło i nikt nie pakował tego w plastik. Myślimy, że dzieci otrzymały odpowiedź na każde pytanie związane z tym zagadnieniem.
 
Środa i czwartek to czas większej aktywności ruchowej dzieci. W czasie zajęć z gier i zabaw graliśmy w zbijaka, gorącą piłę, ale także aktywnie włączaliśmy się w różne zabawy integrujące grupę np. wspólne układanie wieży z klocków przy pomocy „koła współpracy”. Czwartek był dniem miłośników futbolu, podczas którego młodzi zawodnicy rozegrali mecz piłki nożnej i zadbali o swoją kondycję fizyczną.
Tydzień zakończyliśmy grami świetlicowymi. Były warcaby, chińczyk, puzzle, scrabble oraz twister, statki i domino, ale przede wszystkim dużo śmiechu i radości.
 
Zapraszamy na przyszły tydzień i obiecujemy, że atrakcji nie zabraknie.
 

Plan zajęć feryjnych 2022

Plan zajęć feryjnych w GOK-u.
UWAGA !!! Zapisy na zajęcia feryjne nadal trwają !
Informujemy również że zajęcia stałe(plastyka, ceramika, muzyczne, taneczne oraz jęz. angielski) na czas ferii zostają zawieszone.

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 8 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
916
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
957310

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: