Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Koncert Kolęd koła muzycznego GOK

31 stycznia 2023 roku koło muzyczne Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem uroczyście zakończyło okres Bożego Narodzenia koncertem kolęd. Była to znakomita okazja do zaprezentowania rodzicom i gościom umiejętności, jakie uczestnicy zajęć nabyli w czasie zajęć w GOKu. W czasie koncertu mogliśmy usłyszeć najbardziej znane i lubiane kolędy i pastorałki. Na początku Zuzanna Kądziela i Antonina Kulesza przy akompaniamencie Magdy Narowskiej, Weroniki Wójcik i Mai Bubrzyk zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Następnie swoje umiejętności gry na keyboardzie zaprezentowali: Magda Narowska w melodii „Mizerna, cicha”, Oskar Bala w utworze „Gdy śliczna Panna”, a Kamil Czarnecki grając „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Drugą grupą grających na keyboardzie byli: Julia Kowalczyk z kolędą „Wśród nocnej ciszy”, Bryan Koroś grający „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i Magdalena Kalbarczyk z melodią „Lulajże, Jezuniu”.
 
Po zagraniu i zaśpiewaniu przez Weronikę Wójcik kolędy „Znak pokoju” przyszedł czas na prezentację umiejętności gitarzystów. W jej czasie mogliśmy usłyszeć:
Marię Wierzbicką grającą kolędę „Bóg się rodzi”, Magdalenę Kalbarczyk z utworem „Gdy się Chrystus rodzi”, Natalię Drzewiecką wykonującą „Dzisiaj w Betlejem” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w wykonaniu Julii Kalbarczyk a „Dzisiaj w Betlejem” zagrała przez Sara Drozd. Amelia Krzewska zaprezentowała utwór „Gore gwiazda”, a Maja Urbankowska „Wśród nocnej ciszy”. Justyna Zawistowska wykonała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a Wiktoria Gałązka „Wśród nocnej ciszy”. Kolejnych utworach mogliśmy usłyszeć Alana Czarnogórskiego z utworem „Wśród nocnej ciszy”, Antoninę Kuleszę grającą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, Zuzannę Kądzielę prezentującą „Lulajże, Jezuniu” i Marię Gierej z utworem „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Występy naszych instrumentalistów były przeplatane prezentacjami wokalnymi Magdy Narowskiej śpiewającej kolędę „Mizerna, cicha”, Julii Kowalczyk prezentującej „Wśród nocnej ciszy” i Wiktorii Gałązki z utworem „Gloria”.
Koncert był olbrzymim przeżyciem zarówno dla młodych artystów, którzy musieli pokonać własną tremę, jak i dla ich najbliższych siedzących na miejscach dla publiczności, którzy z dumą słuchali jak ich pociechy przepięknie wykonywały najbardziej znane polskie melodie świąteczne. 
Serdecznie dziękujemy p. Ewie Jakubik za przygotowanie koncertu.
 

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 2 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
973
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1192516

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: