Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

O szlachetnym człowieku…

Była to opowieść o bohaterze, aptekarzu, którego znali osobiście mieszkańcy Sadownego i okolic. Była to opowieść o Kazimierzu Stefanowiczu.

Zgodnie z zapowiedzią, we wtorkowe popołudnie 21 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbyło się spotkanie, podczas którego jego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z „drogą” - poprzez Zambrów, Dachau, Gusen, do Sadownego – byłego mieszkańca naszej miejscowości Kazimierza Stefanowicza.

Po powitaniu przybyłych na spotkanie przez p. Dyrektor GOK-u Ewę Piórkowską,  p. Sławomir Akonom wcielił się kolejny raz w rolę prelegenta i przedstawił zebranym przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną o ś.p. Kazimierzu Stefanowiczu, sadowieńskim aptekarzu, bohaterze okresu II wojny światowej i lat powojennych. Na pewno znali go osobiście starsi mieszkańcy Sadownego i okolic, a młodsi mogą kojarzyć Go jako patrona jednej z ulic Sadownego.

Przedstawiona prezentacja nosiła tytuł: „Kazimierz Stefanowicz – 1914-1986. Opowieść o szlachetnym człowieku”, a jej uzupełnieniem była wystawa o życiu bohatera pt. „Kazimierz Stefanowicz – magister farmacji”, którą przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
853
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
765846

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: