Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Gminny Dzień Kobiet za nami...

13 marca w Sali OSP w Sadownem odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet.
 Andrea Lattari - włoski piosenkarz pochodzący z Sycylii, śpiewał znane włoskie przeboje i nie tylko. Oczywiście koncert nie mógł się odbyć bez losowania voucherów i nagród rzeczowych.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Gminny Dzień Kobiet !!!

Zapraszamy wszystkie Panie na Gminny Dzień Kobiet. W tym roku zachęcamy do kupienia losów, które wezmą  udział w losowaniu voucherów. Cena jednego losu to 20 złotych. Podczas koncertu zbierane będą również pieniądze do puszek. Pieniądze zebrane za zakup losów oraz z puszek zostaną przekazane na pomoc finansową Ukrainie.

Zapraszamy na pokaz iluzji !!!

Występ Koła Muzycznego GOK

Okres Bożego Narodzenia to czas radości, prezentów i wspólnego kolędowania. W tę piękną tradycję włącza się aktywnie Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem przygotowując doroczny koncert kolęd i pastorałek. 18 stycznia 2022 roku połączyliśmy wspólne kolędowanie z radosnym wydarzeniem wręczenia nagród z konkursie na NAJŁADNIEJSZĄ BOŻONARODZENIOWĄ DEKORACJĘ POSESJI W GMINIE SADOWNE.

Pierwszym punktem naszego spotkania bożonarodzeniowego było wręczenie nagród dla laureatów konkursu na NAJŁADNIEJSZĄ BOŻONARODZENIOWĄ DEKORACJĘ....

Czytaj więcej...

Warszawska Opera Kameralna z koncertem Kolędowanie na Mazowszu

Dnia 16 stycznia 2022 roku w kościele św. Jana Chrzciciela w Sadownem gościliśmy muzyków z Warszawskiej Opery Kameralnej z koncertem Kolędowanie na Mazowszu. Alicja Węgorzewska, Marek Kaliszuk, Dorota Ritz oraz Paweł Wytrążek przy akompaniamencie Bogdana Kierejsza (skrzypce) oraz Roberta Grudnia (organy) w mistrzowski sposób wykonali najbardziej znane polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

Dzięki muzykom Warszawskiej Opery Kameralnej mogliśmy wziąć udział w tym cudownym wydarzeniu łączącym głębokie przeżycia religijne z najwyższym kunsztem muzycznym.

Składamy serdeczne podziękowania artystom i organizatorom tego koncertu i czekamy na następne spotkanie z cudowną muzyką.

Zdjęcia/Wideo: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem 1/2 - LINK

Zdjęcia/Wideo: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem 2/2 - LINK

 

Koncert Warszawskiej Opery Kameralnej

26 września 2021 roku w Kościele św. Jana Chrzciciela w Sadownem odbył się koncert muzyków Warszawskiej Opery Kameralnej, w którym wystąpili:

Alicja Węgorzewska, Robert Grudzień, Bogdan Kierejsza i Karol Lizak.

 

Artyści zgromadzonym słuchaczom zaprezentowali fragment oratorium Roberta Grudnia BÓG CIEBIE OCHRZCIŁ BÓG DAŁ CI SIŁE oraz pieśni dla Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Mieszkańcy Sadownego mogli podziwiać zarówno piękno samych utworów, jak i mistrzowskie ich wykonanie. Znaczenie koncertu podnosił dodatkowo fakt, że zgrywał się on w czasie z tak ważnym dla Polaków wydarzeniem, jakim była beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czytaj więcej...

Jubileusz malarstwa…

Na terenie gminy Sadowne odbywał się XX Plener Malarski Artystów Plastyków. Podczas wernisażu poplenerowego mogliśmy podziwiać efekty tego Jubileuszowego Pleneru.

Od 27 września na terenie gminy Sadowne trwa XX Plener Malarski Artystów Plastyków. W dotychczasowych przeważnie brała udział ta sama grupa artystów, ale w tym roku widzimy wiele nowych twarzy. Do Sadownego zawitali pp.: Gabriela Czarnecka, Danuta Rasińska, Teresa Urbanowska, Katarzyna Krajewska, Elżbieta Małgorzata Pędracka, Mieczysław Bugnacki, Zbigniew Jerzy Dziwosz, Jarosław Marek Komorowski i Mariusz Zawiślak (szerzej o artystach można przeczytać poniżej – na stronach folderu przygotowanego z tej okazji przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem).

Czytaj więcej...

W niedzielę Koncert Papieski!

Zapraszamy na Koncert Papieski w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który odbędzie się 5 lipca br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Sadownem.

Wszystkiego najlepszego Drogie Panie!

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Kobiet w imieniu brzydszej części mieszkańców gminy Sadowne złożył wszystkim Paniom Zastępca Wójta p. Marcin Gręda.

Życzeniami i symbolicznym kwiatkiem dla przybyłych Pań Zastępca Wójta Gminy Sadowne p. Marcin Gręda oraz Organizatorzy rozpoczęli 7 marca w sali OSP Sadowne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Tak doniosła uroczystość odbywa się już po raz kolejny w gminie Sadowne i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkanek gminy. Jak zwykle, na Panie czekało wiele atrakcji…

Czytaj więcej...

Drogie Panie, wkrótce Wasze Święto!

Wójt Gminy Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zapraszają wszystkie Panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się 7 marca w sali OSP w Sadownem.

Miałem sen… o zjednoczonej Europie

„Miałem sen” to znany zwrot z przemówienia Martina Luthera Kinga wygłoszonego w 1963 roku. Jego piękne marzenie - sen, który wydawał się nierealny, jednak ziścił się. Taki „sen na jawie” i dotyczący zjednoczonej Europy miał prawie dwieście lat temu Wojciech Jastrzębowski.

4 lutego br., w ramach projektu i głównie za sprawą Fundacji im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego "My obywatele Unii Europejskiej", której założycielem jest Olgierd Łukaszewicz, odbył się „Dzień Europejski w Sadownem”.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
897
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
899252

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: