Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Święto Niepodległości w Sadownem

11 listopada 2021 w Sadownem obchodzono 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęła msza św. za Ojczyznę w miejscowym kościele parafialnym oraz złożenie kwiatów w miejscach upamiętniających mieszkańców gminy Sadowne walczących o niepodległość.

Drugą część obchodów tego Święta rozpoczęto grą terenową. W zabawie wzięło udział 8 drużyn, które miały do wykonania 8 zadań w terenie. Uczestnicy musieli udzielić pierwszej pomocy, przejść przez labirynt z zawiązanymi oczami, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących historii i teraźniejszości gminy Sadowne, zaśpiewać, wykazać się znajomością przysłów oraz wykazać się zręcznością w strzelaniu z łuku i rzucie szyszką. Poniżej punktacja drużyn:

 

  1. Misiaczki – 116,5 pkt.
  2. Kremóweczki – 79 pkt.
  3. OSP KSRG Sadowne – 76,5 pkt.
  4. Włóczykije Ostrówek – 72 pkt.
  5. Orły 123 – 71 pkt.
  6. Wicher Sadowne- 69 pkt.
  7. KSM Łosie (z seniorami z Sadownego) – 65 pkt.
  8. Kamraci – 63 pkt.

Grę terenową drużyny zakończyły wykonując ostatnie zadanie na polanie leśnej Koła Łowieckiego św. Huberta, na której już na dobre trwał piknik. Zawodnikom gry terenowej wręczono pamiątkowe medale, a zajmujących trzy pierwsze miejsca nagrodzono upominkami nawiązującymi do wydarzenia. Gratulujemy im i dziękujemy za udział.

Uczestników pikniku częstowano grochówką z prawdziwej kuchni polowej, a przy ognisku pieczono kiełbaski. W takiej biesiadnej atmosferze rozpoczął się wspólny śpiew pieśni patriotycznych. W ten sposób zakończyliśmy ten świąteczny wieczór.

Bardzo dziękujemy 123 Drużynie Harcerskiej „Włóczykije” z Sadownego za zorganizowanie i przeprowadzenie gry terenowej, OSP KSRG Sadowne za pomoc techniczną i oświetlenie, OSP Sokółka za wypożyczenie kuchni polowej, Panu Krzysztofowi Kądzieli za pomoc, a szczególnie za to, że pilnował żeby ognisko nie zgasło. Podziękowania należą się pracownikom GOK i biblioteki za przygotowanie gorącego poczęstunku, oprawę muzyczną, zaplecze techniczne i „całą resztę”, a Lasom Państwowym i Nadleśnictwu w Łochowie za pomoc i wsparcie nie tylko podczas tego Święta.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst: Ewa Piórkowska

Foto: GOK, Krzysztof Kądziela

Uwaga! Relację z przedpołudniowych uroczystości i nie tylko można obejrzeć na fecebookowych stronach: Urzędu Gminy w Sadownem, 123 Drużyny Harcerskiej „Włóczykije w Sadownem i OSP KSRG w Sadownem.

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 5 Grudzień 2022    |    Imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
933
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1064467

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: