Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

„Szóstka” po raz pierwszy w Rażnach

To już siódma edycja zawodów sportowych „Nadbużańska 6”, ale po raz pierwszy w pięknie położonej, nadbużańskiej miejscowości Rażny. Metę biegu pierwszy przekroczył Tomasz Gałązka z Płatkownicy z czasem 00:24:01.19.

W niedzielę 22 sierpnia w m. Rażny odbył się siódmy Bieg pn. „Nadbużańska Szóstka”. Jego organizatorami byli: Gmina Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, a partnerem organizatorów był Nadbużański Park Krajobrazowy. Imprezę sportową patronatem medialnym objął Portal INFO Sadowne. Elektronicznym pomiarem czasu zajęła się Firma Chip Timing.

W tym roku w „Nadbużańskiej Szóstce” nastąpiła istotna zmiana. Bieg został przeniesiony z m. Wilczogęby do m. Rażny, również w gm. Sadowne i zlokalizowanej nad rzeką Bug. Długość trasy to 6 700 m.

Czytaj więcej...

VIII Bieg I IV Marsz Nordic Walking Ku Czci Błogosławionego Dr. Edwarda Grzymały

Zimowy marsz nordic walking

Trening Mikołajkowy…

6 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zorganizował Mikołajkowy Trening Nordic Walking. To taki nietypowy sposób na odpoczynek i świętowanie.

Wcześniej zaplanowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem trening marszowy z kijkami udał się. Przed południem w niedzielę kilkoro miłośników nordic walking spotkało się w mikołajkowym nastroju na Polanie Koła Łowieckiego św. Huberta w Sadownem, a następnie ruszyło znaną nam już trasą, poprzez uroczy Jegiel do miejsca urodzenia bł. ks. Edwarda Grzymały w Kołodziążu i z powrotem. To ok. 10 km.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na trening!

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zaprasza wszystkich chętnych na trening Nordic Walking.

Sześć razy „szóstka”…

30 sierpnia po raz szósty w Wilczogębach odbyła się „Nadbużańska 6”. W biegu i marszu Nordic Walking łącznie uczestniczyło 60. zawodników. Jako pierwszy metę pokonał Wojciech Skory.

W niedzielne, deszczowe przedpołudnie „Nadbużańska Szóstka” zgromadziła na sześciokilometrowej trasie 38-miu biegaczy i 22-óch miłośników spacerów z kijkami. Organizatorami tej imprezy sportowej byli: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Klub Sportowy „Wicher” Sadowne i Fundacja ORLEN, a patronat honorowy sprawowali: Wójt Gminy Sadowne i Kierownik Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Elektronicznym pomiarem czasu zajęła się Firma Chip Timing.

Czytaj więcej...

Tym razem z Białowieży do Sadownego…

Pamiętacie wycieczkę z Niemirowa do Sadownego, kiedy to grupa śmiałków - miłośników jazdy rowerowej - 18 sierpnia 2019 r. z P. Krzysztofem Kądzielą pokonała rowerami jednego dnia ponad 130. km trasę?

 

Właśnie wtedy, już w czasie tej wycieczki kluł się pomysł na podobną wycieczkę w wakacje za rok. Udało się!

W weekend 1-2 sierpnia 2020 r. trzynastoosobowa grupa rowerzystów przejechała ponad 170 km z Białowieży do Sadownego. Oczywiście wycieczka ta była intencjonalnym rajdem rowerowym, mającym na celu uczczenie 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i również 100-tnej rocznicy „Cudu nad Wisłą”, ale też oddanie hołdu Bohaterskim Powstańcom Warszawskim.

Czytaj więcej...

„Nadbużańska Szóstka” 2020

Można już rejestrować się do biegu i marszu „Nadbużańska Szóstka” w Wilczogębach.

30 sierpnia w Wilczogębach odbędzie się kolejna impreza biegowa. Będzie to już szósta „Nadbużańska Szóstka” – bieg i marsz nordic walking na trasie o długości 6 km. Ich Organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Klub Sportowy „Wicher” Sadowne i Fundacja ORLEN, a patronat honorowy sprawują: Wójt Gminy Sadowne i Kierownik Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj więcej...

Rowerem dla Jana Pawła II

Dla uczczenia 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem organizuje 150-kilometrowy rajd rowerowy. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Czytaj więcej...

Bieg Grzymały 2020

W niedzielę 5 lipca w Sadownem odbył się VII Bieg i III Marsz Nordic Walking ku czci bł. ks. Edwarda Grzymały.

Na starcie do dziewięciokilometrowego Marszu Nordic Walking stanęło 27 zawodników, a na dłuższą o kilometr trasę biegu wyruszyło 103 miłośników biegania, wśród których znajdowali się przeważnie stali uczestnicy tej cyklicznej imprezy.

Czytaj więcej...

Już w niedzielę Bieg Grzymały...

W niedzielę 5 lipca po raz kolejny w Sadownem spotkają się miłośnicy biegania i marszu nordic walking. Odbędzie się tu VII Bieg i III Marsz Nordic Walking ku czci bł. ks. Edwarda Grzymały.

W poniedziałkowe popołudnie Organizatorzy zebrali się, by zarówno bieg, jak i marsz, odbyły się sprawnie i bezpiecznie. W GOK-u omówiono szczegóły organizacyjne, podzielono zadania, a p. Ewa Piórkowska zaprezentowała część z przygotowanych już niespodzianek. Myśliwi z Koła Łowieckiego św. Huberta sprzątnęli i wykosili teren, na którym przeprowadzona będzie impreza i niby wszystko już „dopięte”, czekamy tylko na paczkę z medalami (w tym roku odlewane!) i … pogodę, bo uczestników nie zabraknie, a lista startowa od wielu dni jest zapełniona.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
855
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
775233

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: