Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Wiosenny marsz nordic walking

Wiosenny marsz NW odbył się 20.03.2022 r. bardzo wczesnym rankiem (dla niektórych) grupa miłośników kijków NW Wicher Sadowne, Włóczykije Ostrówek, Forma na Ostro z Ostrowi Maz. ruszyła na 10 km spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Często nasze marsze odbywają się do miejsca urodzenia bł. E. Grzymały, tym razem również, ale trasa wiodła innymi ścieżkami.

 Pomimo, że ranek był mroźny zapowiadało się piękne słoneczne przedpołudnie. Maszerując przez łąki i las czuliśmy, że wiosna jest tuż, tuż…Słońce dostarczyło nam ogromny zastrzyk witaminy D. Troszeczkę zmęczeni i głodni wróciliśmy na polane Koła Łowieckie św. Huberta, gdzie już czekało na nas rozpalone ognisko, nad którym czuwał jak zawsze p. Krzysztof Kądziela. Po regeneracji sił niechętnie rozeszliśmy się do domów z planami na drugą cześć dnia.

ZDJĘCIA --->>>

Zapraszamy na ognisko

Marsz charytatywny z wymiernymi skutkami

Marsz charytatywny z wymiernymi sukcesami.

Kilogramy karmy dla podopiecznych „Psiego Azylu” w Łochowie, niemal 9 km. „w nogach”, hektolitry „sosnowego” tlenu w płucach, setki przyjaznych uśmiechów i rozmów, smaki na mecie i „historyczne smaczki” w końcówce „newsa” … no i (mam nadzieję, że) kilogramy mniej na wadze u prawie trzydziestki uczestników z Ostrowi, Ostrówka, Sadownego i okolic – tak można podsumować dzisiejszy charytatywny marsz NW w Sadownem.

    A rozliczając go czasowo-przestrzennie trzeba wskazać, że po krótkiej rozgrzewce i salwie z „dwururki” prof. Krzysztofa Kądzieli ruszyliśmy karnie za Sylwią Ilczuk na leśną trasę dookoła Draku. Z polany Św. Huberta, koło leśniczówek i dalej przez dolinkę Bojewki dotarliśmy do skraju głównie sosnowego lasu zwanego niegdyś „Kazalnice” (o czym w „smaczkach”). Tu przed górką „Strzelnicą” odbiliśmy w lewo, by po kilku minutach i podziwianiu świeżych sadzonek sosenek (I kwadrans marszu) odbić w prawo i wspiąć się na „Stromą”. Puls przyspieszył, więc chwytając oddech popozowaliśmy do fotek, które jak na zawołanie pykał zjawiający się tu punktualnie i nie wiadomo skąd K. Kądziela...

Czytaj więcej...

Mikołajkowy marsz Nordic Walking - Relacja

Wczoraj w ten słoneczny i mroźny poranek GOK w Sadownem wraz z Drużyną Harcerską Włóczykije z Sadownego zaprosił na Mikołajkowy Nordic Walking. W marszu wzięła udział rekordowa liczba piechurów. Gościliśmy Drużynę Włóczykijów z Ostrówka, Drużynę Harcerską KeDyw z Grębkowa, Drużynę Harcerską Słoneczni z Ostrówka, Formę Na Ostro z Ostrowi Mazowieckiej oraz Klub Nordic Walking Wicher Sadowne.

Nasz las nie widział jeszcze tylu Mikołajów na raz! Po profesjonalnej rozgrzewce wyruszyliśmy z polany św. Huberta w Sadownem do miejsca urodzenia bł. Edwarda Grzymały. Pogoda była wspaniała. Ten 9. kilometrowy spacer dostarczył uczestnikom dużą dawkę energii oraz niesamowitych wrażeń. Po powrocie czekało na nas płonące ognisko oraz regeneracyjny poczęstunek przygotowany przez leśników z Leśnictwa Sadowne. Zajadając pyszne kiełbaski z ogniska popijając gorącą herbatkę zaplanowaliśmy następną pieszą wycieczkę. Wkrótce zaprosimy chętnych na następny marsz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom oraz p. Krzysztofowi Kądzieli za udostepnienie leśniczówki i tworzenie super klimatu.

Zdjęcia KLIKNIJ TU >>>

Mikołajkowy marsz Nordic Walking

Mikołajkowy spacer Nordic Walking. Zapraszamy 5 grudnia na godzinę 9.00 na polanę Koła Łowieckiego Św. Huberta.

Święto Niepodległości w Sadownem

11 listopada 2021 w Sadownem obchodzono 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęła msza św. za Ojczyznę w miejscowym kościele parafialnym oraz złożenie kwiatów w miejscach upamiętniających mieszkańców gminy Sadowne walczących o niepodległość.

Drugą część obchodów tego Święta rozpoczęto grą terenową. W zabawie wzięło udział 8 drużyn, które miały do wykonania 8 zadań w terenie. Uczestnicy musieli udzielić pierwszej pomocy, przejść przez labirynt z zawiązanymi oczami, odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących historii i teraźniejszości gminy Sadowne, zaśpiewać, wykazać się znajomością przysłów oraz wykazać się zręcznością w strzelaniu z łuku i rzucie szyszką. Poniżej punktacja drużyn:

Czytaj więcej...

„Szóstka” po raz pierwszy w Rażnach

To już siódma edycja zawodów sportowych „Nadbużańska 6”, ale po raz pierwszy w pięknie położonej, nadbużańskiej miejscowości Rażny. Metę biegu pierwszy przekroczył Tomasz Gałązka z Płatkownicy z czasem 00:24:01.19.

W niedzielę 22 sierpnia w m. Rażny odbył się siódmy Bieg pn. „Nadbużańska Szóstka”. Jego organizatorami byli: Gmina Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, a partnerem organizatorów był Nadbużański Park Krajobrazowy. Imprezę sportową patronatem medialnym objął Portal INFO Sadowne. Elektronicznym pomiarem czasu zajęła się Firma Chip Timing.

W tym roku w „Nadbużańskiej Szóstce” nastąpiła istotna zmiana. Bieg został przeniesiony z m. Wilczogęby do m. Rażny, również w gm. Sadowne i zlokalizowanej nad rzeką Bug. Długość trasy to 6 700 m.

Czytaj więcej...

VIII Bieg I IV Marsz Nordic Walking Ku Czci Błogosławionego Dr. Edwarda Grzymały

Zimowy marsz nordic walking

Trening Mikołajkowy…

6 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zorganizował Mikołajkowy Trening Nordic Walking. To taki nietypowy sposób na odpoczynek i świętowanie.

Wcześniej zaplanowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem trening marszowy z kijkami udał się. Przed południem w niedzielę kilkoro miłośników nordic walking spotkało się w mikołajkowym nastroju na Polanie Koła Łowieckiego św. Huberta w Sadownem, a następnie ruszyło znaną nam już trasą, poprzez uroczy Jegiel do miejsca urodzenia bł. ks. Edwarda Grzymały w Kołodziążu i z powrotem. To ok. 10 km.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na trening!

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zaprasza wszystkich chętnych na trening Nordic Walking.

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
897
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
899256

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: