Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Mikołajkowy Marsz Nordic Walking

Zapraszamy !!!

Nadbużańska Szóstka 2022

Rejestracja wciąż trwa !

Tegoroczna edycja zostanie rozegrana 21 sierpnia br., a start i meta usytuowane będą w pobliżu kapliczki św. Rocha. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy planują też bieg dla dzieci do lat 8. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w regulaminie i liczymy na udział tych, co już biegają lub dziarsko maszerują, jak i tych, co do tej pory mieli tylko „szczere chęci”. Lepszej okazji do początku aktywności fizycznej nie znajdziecie, bo i czas i trasa i „okoliczności przyrody” temu sprzyjają. Zapraszamy.

Poglądowa mapa dojazdu.

Tekst: Ryszard Warda

Opracowanie mapy dojazdowej: INFO SADOWNE

Regulamin i rejestracja na stronie http://www.chiptiming.pl/pl/zawody_szczegoly/VIII-Nadbuzanska-Szostka-Razny-21082022r

Ruszyły zapisy do Nadbużańskiej Szóstki !!!

„Nadbużańska szóstka” kolejny raz w Rażnach
Firma Chiptiming przyjmuje już na swej stronie zapisy na bieg i marsz Nordic Walking wśród nadbużańskich łąk.
Tegoroczna edycja zostanie rozegrana 21 sierpnia br., a start i meta usytuowane będą w pobliżu kapliczki św. Rocha. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy planują też bieg dla dzieci do lat 8. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w regulaminie i liczymy na udział tych, co już biegają lub dziarsko maszerują, jak i tych, co do tej pory mieli tylko „szczere chęci”. Lepszej okazji do początku aktywności fizycznej nie znajdziecie, bo i czas i trasa i „okoliczności przyrody” temu sprzyjają. Zapraszamy.
 
TEKST: Sławek Chyliński

Bieg Grzymały w Sadownem

W niedzielę 3 lipca w Sadownem odbył się IX Bieg i V Marsz Nordic Walking ku czci bł. ks. Edwarda Grzymały. Bieg wygrał Grzegorz Świętoń ze Strachowa z czasem 00:37:39:68.

Na starcie do dziewięciokilometrowego Marszu Nordic Walking stanęło 32. zawodników, a na dłuższą o kilometr trasę biegu wyruszyło 53. miłośników biegania. Rejestracją i systemem elektronicznego pomiaru czasu podczas zawodów zajmowała się znana już nam firma Chiptiming.pl, która na swojej stronie internetowej prezentuje listę zawodników i ostateczną klasyfikację zawodów.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Bieg !!!

Rozpoczęła się rejestracja do Biegu Grzymały 2022

Tegoroczny Bieg ku czci bł. ks. Edwarda Grzymały odbędzie się 3 lipca w Sadownem.
Jest to już IX Bieg i V Marsz Nordic Walking ze startem i metą na polanie leśnej Koła Łowieckiego Św. Huberta, a jego Organizatorami są: Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Nadleśnictwo Łochów.
Firma ChipTiming.pl właśnie rozpoczęła rejestrację do Biegu, a więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych na stronę:

Wiosenny marsz nordic walking

Wiosenny marsz NW odbył się 20.03.2022 r. bardzo wczesnym rankiem (dla niektórych) grupa miłośników kijków NW Wicher Sadowne, Włóczykije Ostrówek, Forma na Ostro z Ostrowi Maz. ruszyła na 10 km spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Często nasze marsze odbywają się do miejsca urodzenia bł. E. Grzymały, tym razem również, ale trasa wiodła innymi ścieżkami.

 Pomimo, że ranek był mroźny zapowiadało się piękne słoneczne przedpołudnie. Maszerując przez łąki i las czuliśmy, że wiosna jest tuż, tuż…Słońce dostarczyło nam ogromny zastrzyk witaminy D. Troszeczkę zmęczeni i głodni wróciliśmy na polane Koła Łowieckie św. Huberta, gdzie już czekało na nas rozpalone ognisko, nad którym czuwał jak zawsze p. Krzysztof Kądziela. Po regeneracji sił niechętnie rozeszliśmy się do domów z planami na drugą cześć dnia.

ZDJĘCIA --->>>

Zapraszamy na ognisko

Marsz charytatywny z wymiernymi skutkami

Marsz charytatywny z wymiernymi sukcesami.

Kilogramy karmy dla podopiecznych „Psiego Azylu” w Łochowie, niemal 9 km. „w nogach”, hektolitry „sosnowego” tlenu w płucach, setki przyjaznych uśmiechów i rozmów, smaki na mecie i „historyczne smaczki” w końcówce „newsa” … no i (mam nadzieję, że) kilogramy mniej na wadze u prawie trzydziestki uczestników z Ostrowi, Ostrówka, Sadownego i okolic – tak można podsumować dzisiejszy charytatywny marsz NW w Sadownem.

    A rozliczając go czasowo-przestrzennie trzeba wskazać, że po krótkiej rozgrzewce i salwie z „dwururki” prof. Krzysztofa Kądzieli ruszyliśmy karnie za Sylwią Ilczuk na leśną trasę dookoła Draku. Z polany Św. Huberta, koło leśniczówek i dalej przez dolinkę Bojewki dotarliśmy do skraju głównie sosnowego lasu zwanego niegdyś „Kazalnice” (o czym w „smaczkach”). Tu przed górką „Strzelnicą” odbiliśmy w lewo, by po kilku minutach i podziwianiu świeżych sadzonek sosenek (I kwadrans marszu) odbić w prawo i wspiąć się na „Stromą”. Puls przyspieszył, więc chwytając oddech popozowaliśmy do fotek, które jak na zawołanie pykał zjawiający się tu punktualnie i nie wiadomo skąd K. Kądziela...

Czytaj więcej...

Mikołajkowy marsz Nordic Walking - Relacja

Wczoraj w ten słoneczny i mroźny poranek GOK w Sadownem wraz z Drużyną Harcerską Włóczykije z Sadownego zaprosił na Mikołajkowy Nordic Walking. W marszu wzięła udział rekordowa liczba piechurów. Gościliśmy Drużynę Włóczykijów z Ostrówka, Drużynę Harcerską KeDyw z Grębkowa, Drużynę Harcerską Słoneczni z Ostrówka, Formę Na Ostro z Ostrowi Mazowieckiej oraz Klub Nordic Walking Wicher Sadowne.

Nasz las nie widział jeszcze tylu Mikołajów na raz! Po profesjonalnej rozgrzewce wyruszyliśmy z polany św. Huberta w Sadownem do miejsca urodzenia bł. Edwarda Grzymały. Pogoda była wspaniała. Ten 9. kilometrowy spacer dostarczył uczestnikom dużą dawkę energii oraz niesamowitych wrażeń. Po powrocie czekało na nas płonące ognisko oraz regeneracyjny poczęstunek przygotowany przez leśników z Leśnictwa Sadowne. Zajadając pyszne kiełbaski z ogniska popijając gorącą herbatkę zaplanowaliśmy następną pieszą wycieczkę. Wkrótce zaprosimy chętnych na następny marsz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom oraz p. Krzysztofowi Kądzieli za udostepnienie leśniczówki i tworzenie super klimatu.

Zdjęcia KLIKNIJ TU >>>

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 2 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
973
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1192524

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: