Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Spotkanie SKS - 06.09.2016

6 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie Sadowieńskiego Klubu Seniora.

 

Przemoc to intencjonalne działanie lub zaniechanie jednej osoby wobec drugiej, które wykorzystując przewagę sił narusza prawa i dobra osobiste jednostki, powodując cierpienia i szkody – to tylko definicja przestępstwa, z którym być może często się spotykamy lub o nim słyszymy. A jak jest w rzeczywistości, co mówią statystyki, a jak jest w naszej gminie i gdzie szukać pomocy?

Wiele pytań, przykładów i opinii na ten temat. Szczegóły zagrożenia przemocą w rodzinie usłyszeli na spotkaniu członkowie Sadowieńskiego Klubu Seniora. Szkolenie w tym zakresie przygotował p. Marek Mudant, emerytowany policjant i nadal – specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Węgrowie.

A dla ciekawskich i zainteresowanych, o przemocy możemy mówić wtedy, gdy zostaną spełnione 4 warunki:jest to intencjonalne działanie lub zaniechanie działania,jedna osoba ma wyraźną przewagę nad drugą,działanie lub zaniechanie jednej osoby narusza prawa i dobra osobiste drugiej i osoba wobec której stosowana jest przemoc, doznaje cierpienia i szkód fizycznych i psychicznych.

Spotkanie SKS było też okazją do załatwienia niezbędnych spraw organizacyjnych, wstępnego ustalenia harmonogramu kolejnych spotkań, jak też zainicjowania procedury wyborów nowego Zarządu Klubu po rocznej działalności poprzedniego.

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
856
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
778237

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: