Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Inauguracja SKS

20 października w Sadownem uroczyście zainaugurowano działalność Sadowieńskiego Klubu Seniora.

Obiecali przyjść i przyszli – oczywiście seniorzy. Na drugim spotkaniu było już znacznie więcej chętnych do podjęcia działań w ramach Sadowieńskiego Klubu Seniora, a sala Gminnego Ośrodka Kultury zaczyna „pękać w szwach”.

Zgodnie z zapowiedzią, było to spotkanie inauguracyjne. Jego rangę podnieśli goście, którzy wyrazili chęć spotkania się z seniorami. Spotkanie rozpoczęła p. Ewa Piórkowska – Dyrektor GOK, która objęła opieką powstający Klub. Oczywiście na rozpoczęciu nie mogło zabraknąć włodarza Gminy. P. Waldemar Cyran, jako pomysłodawca i współtwórca Klubu, obiecał dalszą pomoc w jego działalności. Przybyła natomiast z „rozjazdów” p. Elżbieta Lanc przedstawiła zebranym w skrócie założenia polityki senioralnej naszego województwa, deklarując również pomoc i udział we wszystkich działaniach i zamierzeniach Klubu.

Przy takiej okazji nie mogło też zabraknąć części artystycznej. Spotkanie uświetnił słowem satyrycznym i piosenką znany artysta, aktor, satyryk – Tadeusz Ross. Nie zabrakło też akcentów lokalnych – Zespół „Sadowianki” przedstawił kilka utworów z repertuaru przygotowanego specjalnie na inaugurację.

Na zakończenie spotkania oczywiście przygotowano słodki poczęstunek i … kawę, herbatę…

Trochę biurokracji

Inauguracja, to nie znaczy wyłącznie zabawa. Podczas spotkania uczestnicy składali pisemne deklaracje przystąpienia do Klubu (nie ma obawy, ilość miejsc nieograniczona, czekamy na kolejnych chętnych). Ukonstytuował się także Zarząd Klubu. Przewodniczącym Sadowieńskiego Klubu Seniora wybrano znanego wszystkim mieszkańca Sadownego p. Henryka Zyśka.

Przypominamy, iż spotkania SKS mają odbywać się 2 razy w miesiącu – w pierwszy i trzeci wtorek każdego miesiąca (nie są wykluczone też spotkania integracyjne). Chętnych zapraszamy.

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
856
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
778270

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: