Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Wycieczki rowerowe

Tym razem z Białowieży do Sadownego…

Pamiętacie wycieczkę z Niemirowa do Sadownego, kiedy to grupa śmiałków - miłośników jazdy rowerowej - 18 sierpnia 2019 r. z P. Krzysztofem Kądzielą pokonała rowerami jednego dnia ponad 130. km trasę?

 

Właśnie wtedy, już w czasie tej wycieczki kluł się pomysł na podobną wycieczkę w wakacje za rok. Udało się!

W weekend 1-2 sierpnia 2020 r. trzynastoosobowa grupa rowerzystów przejechała ponad 170 km z Białowieży do Sadownego. Oczywiście wycieczka ta była intencjonalnym rajdem rowerowym, mającym na celu uczczenie 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i również 100-tnej rocznicy „Cudu nad Wisłą”, ale też oddanie hołdu Bohaterskim Powstańcom Warszawskim.

Czytaj więcej: Tym razem z Białowieży do Sadownego…

Rowerem dla Jana Pawła II

Dla uczczenia 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem organizuje 150-kilometrowy rajd rowerowy. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Czytaj więcej: Rowerem dla Jana Pawła II

Zapraszamy na wycieczkę rowerową do Krupińskiego!

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem organizuje w sobotę 12 października wycieczkę rowerową na Dzień Pieczonego Ziemniaka w Krupińskiem. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Rowerami spod Białorusi

W niedzielę 18 sierpnia br. grupka rowerzystów pokonała ponad stutrzydziestokilometrową trasę z Niemirowa n/Bugiem (tuż przy granicy z Białorusią) do Sadownego.

 

Na pomysł zorganizowania takiej niezwykłej wycieczki wpadł p. Krzysztof Kądziela, który z uczniami sadowieńskich szkół średnich pokonał tysiące kilometrów zwiedzając Polskę bicyklami i per pedes. Tym razem namówił na ciekawą wyprawę kilkunastu nieco starszych śmiałków.

Czytaj więcej: Rowerami spod Białorusi

Rowerowa wycieczka za miedzę (czyt. za Bug)

Ostatnia niedziela kwietnia przyniosła obniżenie temperatury, pochmurną aurę i siąpiący rankiem deszczyk. Z pewnością te okoliczności sprawiły, że na zaproszenie sadowieńskiego GOK-u na rowerkową wycieczkę w nieznane odpowiedziało niewielu cyklistów.

 

Na starcie okazało się, że dziś ruszamy za Bug: do Puszczy Białej, Broku, Poręby, Udrzyna i Bojan. Spore wyzwanie, bo i kilometrów wiele i trasa nie do końca (jak się później okazało) znana i sprzyjająca jeździe rowerem. Za to liczyliśmy na to, że przed majówką i wakacjami oraz w tak mało atrakcyjnych warunkach pogodowych nasza wyprawa będzie miała spokojny przebieg i rzeczywiście tak (z niewielkimi wyjątkami) było.

Czytaj więcej: Rowerowa wycieczka za miedzę (czyt. za Bug)

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
973
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1192502

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: