Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Wycieczka w Muzeum

Grupa Seniorów z Zielonki i Warszawy w drodze do miejsca urodzenia Wielkiego Polaka Kardynała Stefana Wyszyńskiego odwiedziła Muzeum Ziemi Sadowieńskiej. Odwiedzający mogli zobaczyć wiele rzeczy związanych z historią naszego regionu i dowiedzieć się wiele o codziennym życiu dawnych mieszkańców Sadownego.

Zwiedzanie naszego Muzeum obudziło w seniorach wspomnienia z dzieciństwa. Mimo, że pracownik Muzeum chciał pokazać możliwie najwięcej eksponatów, to gości najbardziej interesowały przedmioty, które były użytkowane w gospodarstwach ich dziadków i rodziców. Widok dawnych narzędzi i przedmiotów codziennego użytku przyczynił się do „podróży sentymentalnej w czasy minione”. Goście wspominali czasy beztroskiego dzieciństwa spędzonego na wsi, prace, które wykonywali ze swoimi rodzicami, zabawy, które nie wymagały bardzo drogich zabawek, ale dawały niesamowicie dużo radości.

Po wizycie w Muzeum Seniorzy odwiedzili Izbę Etnograficzną w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem. Tutaj mogli zobaczyć i posłuchać dawnych instrumentów zarówno z naszego regionu, jak i dalszych części świata. I znowu, dawne radia czy gramofony przywołały wspomnienia dawnych wspaniałych czasów – czasów dzieciństwa i młodości , czasy pierwszych potańcówek i prywatek.

Więcej zdjęć.

 

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 8 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
916
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
957306

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: