Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Wyniki 44. Konkursu Recytatorskiego " Warszawska Syrenka" - eliminacje powiatowe

Znamy już listę zwycięzców tegorocznych eliminacji powiatowych Konkursu Warszawska Syrenka! 

Na wstępie gratulujemy Kindze Rydzewskiej, uczennicy z naszej gminy, która zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych, a tym samym weźmie udział w finale.

Nagranie z recytacji TU>>>>

W tym roku już drugi raz ze względu na sytuację epidemiczną zrezygnowano z prezentacji bezpośrednich, a konkurs odbył się w formie on-line. 

 

Udział wzięło 40 uczniów Szkół Podstawowych, którzy przesłali nagrania swoich wystąpień w formie audio–wideo. Recytacje uczestników w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-3, klasy 4-6 i klasy 7-8 oceniało jury w składzie:

– Joanna Jagiełło – pisarka, autorka powieści dla młodzieży, wierszy i opowiadań dla dzieci i dorosłych,

– Piotr Prasuła – kustosz Muzeum Literatury w Warszawie,

– Aneta Kowalczyk –  koordynator do spraw artystycznych w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie.

Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała miejsca i wyróżnienia następującym uczniom:

 

Kategoria klas 0-3:
I miejsce - Nina Andrasik, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jadowie
I miejsce - Alicja Kresa, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie
II miejsce - Małgosia Parys, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie
III miejsce - Klaudia Karaś, Państwowa Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie
Wyróżnienia:
Aleksandra Żelazowska, Państwowa Szkoła Podstawowa w Trzebuczy
Agata Rogala, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łochowie
Gabriela Sadowska, Szkoła Podstawowa w Szewnicy

Kategoria klas 4-6:
I miejsce – Lena Nowotniak, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie
II miejsce - Antonina Miklaszewska, Państwowa Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie
III miejsce – Leon Hausner, Szkoła Podstawowa nr2 im. Janusza Korczaka w Łochowie
III miejsce – Maciej Król, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jadowie
Wyróżnienia:
Alicja Turemka, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie
Joanna Parys, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie
Wojciech Głuchowski, Państwowa Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie

Kategoria klas 7-8:
I miejsce – Kinga Rydzewska, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku
II miejsce – Mateusz Turemka, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie
III miejsce – Bianka Lis, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusz Korczaka w Łochowie
III miejsce - Nikola Gotowiec, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jadowie
Wyróżnienia:
Paulina Barbachowska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie
Paweł Jabłoński, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie
Maja Wąsowska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Trzebuczy

Zdobywcy I miejsca wezmą udział w Finale 44. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury; Warszawa, ul. Elektoralna 12,w dniach 15 i 16 maja 2021 r.

 

 

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
853
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
765799

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: