Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Bieg Grzymały w Sadownem

W niedzielę 4 lipca w Sadownem odbył się VIII Bieg i IV Marsz Nordic Walking ku czci bł. ks. Edwarda Grzymały. Bieg wygrał Wojciech Skory z Warszawy.

 

 

Na starcie do dziewięciokilometrowego Marszu Nordic Walking stanęło 27 zawodników, a na dłuższą o kilometr trasę biegu wyruszyło 52 miłośników biegania. Rejestracją i systemem elektronicznego pomiaru czasu podczas zawodów zajmowała się znana już nam firma Chiptiming, która na swojej stronie internetowej prezentuje listę zawodników i ostateczną klasyfikację zawodów.

Czytaj więcej...

VII Retro Moto Show

Organizatorzy Retro Moto Show zapraszają wszystkich miłośników już nie nowych pojazdów mechanicznych na Zlot, który odbędzie się po raz siódmy w Sadownem.

Ziemniak, kartofel, pyra czy grula?

Sołectwo Krupińskie, Fundacja „Akomodacja”, Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zaprosili mieszkańców na doroczne „Święto Ziemniaka w Krupińskiem”, które zostało zorganizowane w dniu 12 września 2020 r.


Oprócz wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu, odbył się konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków” w ramach projektu „Spotkania ze smakami Mazowsza” oraz warsztaty pieczenia kartofli (z masłem, ziołami w folii, na ognisku). Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego i jego ideą było propagowanie tradycyjnych potraw tego regionu przygotowanych ze składników miejscowych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do Krupińskiego!

Sołectwo Krupińskie, Fundacja „Akomodacja”, Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zapraszają w sobotę 12 września na doroczne „Święto Ziemniaka w Krupińskiem”.

Retro Moto Show w Sadownem

VI Retro Moto Show odbyło się 16 sierpnia w Sadownem.

Plac targowy „Mój Rynek” tuż za kościołem w Sadownem to już stałe miejsce spotkań uczestników zlotu zabytkowych pojazdów „Retro Moto Show”. W tym roku Organizatorem imprezy był p. Tomasz Gałązka, a patronat nad nią objął Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Współorganizatorami imprezy byli też: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

Dożynki Gminno - Parafialne w Sadownem 2020

15 sierpnia w Sadownem odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Hasło przewodnie tegorocznych Dożynek to: „Żywią i Bronią”, a ich gospodarzem było sołectwo Ocięte.

W tym roku zaplanowano wyłącznie część oficjalną z mszą św. w miejscowym kościele, niepełnymi obrzędami dożynkowymi, wystąpieniami gości oraz rozstrzygnięciem wcześniej ogłoszonych konkursów gminnych.

Czytaj więcej...

VI Retro Moto Show

Organizatorzy Retro Moto Show zapraszają wszystkich miłośników już nie nowych pojazdów mechanicznych na Zlot, który odbędzie się po raz szósty w Sadownem.

VI Retro Moto Show odbędzie się na placu targowym tuż za kościołem w Sadownem. Jak co roku, Organizatorem imprezy jest p. Tomasz Gałązka, a patronat nad Zlotem objął Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Współorganizatorzy imprezy to: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na Dożynki Gminno-Parafialne 2020!

Gmina Sadowne, Parafia św. Jana Chrzciciela w Sadownem i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zapraszają na Dożynki Gminno-Parafialne, które odbędą się 15 sierpnia br. w Sadownem.

101. rocznica odzyskania niepodległości…

11 listopada w Sadownem odbędą się uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy!

Ziemniak w roli głównej

W sobotę 12 października wszystkie drogi prowadziły do Krupińskiego. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało tam Dzień Pieczonego Ziemniaka.

Tym razem głównym organizatorem święta ziemniaka, które nazwano Dniem Pieczonego Ziemniaka, było Koło Gospodyń Wiejskich „Złota Róża” w Krupińskiem. W organizację włączył się także Urząd Gminy w Sadownem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Fundacja „Akomodacja”. Sponsorem głównych nagród w zorganizowanych podczas imprezy konkursach był sklep PSB Mrówka Sadowne.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Lipiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Marta, Olaf, Flora

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
838
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
736180

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: