Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Dożynki Gminno – Parafialne 2021 w Sadownem

15 sierpnia w Sadownem odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Hasło przewodnie tegorocznych Dożynek to: „Modlitwa i praca, zdrowie przywraca”, a ich gospodarzem było sołectwo Morzyczyn Włościański.

15 sierpnia br. przypada również 101. rocznica „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego. Z uwagi na to postanowiono tego dnia uczcić pamięć żołnierzy Wojska Polskiego poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. Przed uroczystościami dożynkowymi na sadowieńskim cmentarzu, gdzie znajduje się odrestaurowany nagrobek poległego na naszym terenie w 1920 roku nieznanego żołnierza Wojska Polskiego, uczczono pamięć wszystkich poległych w czasie tej wojny żołnierzy polskich. Na mogile złożono wiązanki kwiatów i zapalono symboliczne znicze.

Główne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą św. w miejscowym kościele parafialnym, celebrowaną przez proboszcza ks. Antoniego Kunickiego w intencji rolników.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Dożynki

Zlot pojazdów zabytkowych w Sadownem

8 sierpnia 2021 roku w Sadownem odbyło się VII Retro Moto Show.

Plac targowy „Mój Rynek” tuż za kościołem w Sadownem to już stałe miejsce spotkań uczestników zlotu zabytkowych pojazdów „Retro Moto Show”. Pomysłodawcą i Organizatorem imprezy jest p. Tomasz Gałązka, a patronat nad nią każdego roku obejmuje Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Współorganizatorami imprezy są: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Sadowieńskie Retro Moto Show jest coraz bardziej znane, a liczba jego uczestników z roku na rok zwiększa się ku uciesze Organizatorów, którzy w oficjalnym powitaniu nie pominęli tego faktu. Po otwarciu Zlotu komisyjnie dokonano oceny pojazdów w poszczególnych jego kategoriach. Odbył się też konkurs wiedzy motoryzacyjnej dla dzieci, oczywiście z nagrodami, które w imieniu Organizatorów wręczała p. Ewa Piórkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

Festyn Wakacyjny 2021

Sobotnim popołudniem 24 lipca mieszkańcy Sadownego i goście wzięli udział w cyklicznej imprezie – Festynie Wakacyjnym.

Organizatorami Festynu byli: Wójt Gminy Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem.

Już od godz. 16.00 dzieciaki miały okazję bezpłatnie skorzystać z zainstalowanych na Placu Kościelnym zabawowych akcesoriów: zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw, łódeczek czy bungee, a także uzyskać artystyczny makijaż w stoisku promocyjnym Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

„Nadbużańska Szóstka”

Organizatorzy Biegu pn. „Nadbużańska Szóstka” uruchomili już elektroniczną rejestrację.

 

W niedzielę 22 sierpnia w m. Rażny odbędzie się już siódmy Bieg pn. „Nadbużańska Szóstka”. Jego organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, a partnerem – Nadbużański Park Krajobrazowy. Imprezę sportową patronatem medialnym objął Portal INFO Sadowne.

W tym roku w „Nadbużańskiej Szóstce” nastąpiła istotna zmiana. Bieg został przeniesiony z m. Wilczogęby do m. Rażny, również w gm. Sadowne i zlokalizowanej nad rzeką Bug.

Czytaj więcej...

Bieg Grzymały w Sadownem

W niedzielę 4 lipca w Sadownem odbył się VIII Bieg i IV Marsz Nordic Walking ku czci bł. ks. Edwarda Grzymały. Bieg wygrał Wojciech Skory z Warszawy.

 

 

Na starcie do dziewięciokilometrowego Marszu Nordic Walking stanęło 27 zawodników, a na dłuższą o kilometr trasę biegu wyruszyło 52 miłośników biegania. Rejestracją i systemem elektronicznego pomiaru czasu podczas zawodów zajmowała się znana już nam firma Chiptiming, która na swojej stronie internetowej prezentuje listę zawodników i ostateczną klasyfikację zawodów.

Czytaj więcej...

VII Retro Moto Show

Organizatorzy Retro Moto Show zapraszają wszystkich miłośników już nie nowych pojazdów mechanicznych na Zlot, który odbędzie się po raz siódmy w Sadownem.

Ziemniak, kartofel, pyra czy grula?

Sołectwo Krupińskie, Fundacja „Akomodacja”, Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zaprosili mieszkańców na doroczne „Święto Ziemniaka w Krupińskiem”, które zostało zorganizowane w dniu 12 września 2020 r.


Oprócz wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu, odbył się konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków” w ramach projektu „Spotkania ze smakami Mazowsza” oraz warsztaty pieczenia kartofli (z masłem, ziołami w folii, na ognisku). Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego i jego ideą było propagowanie tradycyjnych potraw tego regionu przygotowanych ze składników miejscowych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do Krupińskiego!

Sołectwo Krupińskie, Fundacja „Akomodacja”, Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem zapraszają w sobotę 12 września na doroczne „Święto Ziemniaka w Krupińskiem”.

Retro Moto Show w Sadownem

VI Retro Moto Show odbyło się 16 sierpnia w Sadownem.

Plac targowy „Mój Rynek” tuż za kościołem w Sadownem to już stałe miejsce spotkań uczestników zlotu zabytkowych pojazdów „Retro Moto Show”. W tym roku Organizatorem imprezy był p. Tomasz Gałązka, a patronat nad nią objął Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Współorganizatorami imprezy byli też: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
897
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
899245

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: