Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Na Pikniku pogoda dopisała

Tradycyjnie, z okazji Dnia Dziecka w Sadownem organizowany jest Piknik Rodzinny. Tegoroczny odbył się w niedzielę 2 czerwca na placu przy Gimnazjum w Sadownem.

W południe 2 czerwca pod hasłem „Pokój i radość tam zagości, gdzie rodzina jest w trzeźwości” rozpoczął się Piknik Rodzinny w Sadownem, którego organizatorami byli: Gmina Sadowne, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

 

Gości w imieniu Organizatorów na placu przed Gimnazjum powitali: p. Ewa Piórkowska i p. Waldemar Cyran, po czym odbyła się część artystyczna. Widzom w przedstawieniu „Ach te czarownice” zaprezentowała się Grupa Teatralna BAJ działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem oraz w kilku tańcach współczesnych - „Studio Tańca Fen” ze Szkoły Podstawowej w Sadownem. Przedstawicielka zaproszonej na Piknik Fundacji „Jak Piez z Kotem” przeprowadziła pogadankę tematyczną o opiece nad zwierzętami i zaprezentowała umiejętności swojego czworonożnego przyjaciela, który towarzyszył jej na tym spotkaniu.

W drugiej części Pikniku Rodzinnego na jego uczestników czekało wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Odbył się IV Bieg dla dzieci „Biegam bo lubię”, Spartakiada Rodzinna, w której dominowała rodzina Ilczuków przed Narowskimi i Witowskimi, a także odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których bezkonkurencyjna była drużyna OSP Sadowne, na drugim miejscu sklasyfikowano Zalesie, na trzecim Szynkarzyznę, a tuż za podium – Sokółkę. Zwycięzcy przeprowadzonych zawodów otrzymali z rąk Organizatorów puchary, dyplomy i nagrody niespodzianki.

Dużym powodzeniem cieszyły się też specjalne atrakcje dla dzieci w postaci placu zabaw, zjeżdżalni i innych, ale też różnego rodzaju stoiska np. Gminnego Ośrodka Kultury, Technikum Gastronomicznego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych czy Fundacji „Jak Pies z Kotem” oraz Fundacji „Akomodacja”, która zorganizowała warsztaty „Moja pszczółka” i „Świeca z wosku pszczelego”. Organizatorzy nie zapomnieli też o malowaniu twarzy, ciepłych daniach, wacie cukrowej i lodach.

Świetna zabawa trwała do samego wieczora. Było bezpiecznie dzięki wspomnianym na początku Organizatorom oraz współdziałającym z nimi gminnym placówkom oświatowym: ZSP w Sadownem, Gimnazjum w Sadownem i szkołom podstawowym, a także Jednostkom OSP gminy Sadowne.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 2 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
973
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1192539

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: