Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

Fikcja czy rzeczywistość!

Akcja sensacyjnej powieści „Dziedzictwo” jest osadzona w istniejących miejscowościach i ich historii. Jej autor twierdzi, iż jest fikcją, ale czy na pewno?

 

 

Autor powieści „Dziedzictwo”, Grzegorz Gołębiowski jest doktorem habilitowanym, ekonomistą, nauczycielem akademickim, urzędnikiem państwowym i pisarzem w jednej osobie (więcej o autorze na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Go%C5%82%C4%99biowski).

Na rynku wydawniczym w bieżącym roku ukazała się pierwsza część jego powieści pod tajemniczym tytułem – „Cień przeszłości”. Jej głównym bohaterem jest Adam Floriański, młody, zapalony genealog. Pewnego dnia odwiedza on Archiwum Główne Akt Dawnych i przypadkiem spotyka staruszka przeglądającego materiały z tej samej parafii, co on. Nie podejrzewa wówczas, jak bardzo zaważy na jego życiu ten splot okoliczności i dalsze wydarzenia – pozostawiona przez staruszka walizka ze starymi mapami wojennymi i… zaszyfrowany pendrive, na które polują niebezpieczni ludzie. Dalej – niecodzienne zdarzenia i tajemnica Dolnego Śląska, a konkretnie ukrytych skarbów przez opuszczających tereny Polski pod koniec II wojny światowej nazistów.  Fikcja??? Tak, ale poparta materiałami archiwalnymi, na których do dzisiaj bazują poszukiwacze skarbów Dolnego Śląska.

W kontynuacji tej powieści o tytule „Dziedzictwo”, która toczy się w Sadownem oraz okolicznych miejscowościach, a także w Ostrowi Mazowieckiej i Warszawie,ten sam bohater, Adam Floriański przegląda księgi metrykalne w parafii Sadowne. Został on poproszony o ustalenie powiązań rodzinnych i drzewa genealogicznego Anastazji Kalbarczyk zmarłej w USA. I wówczas… następują po sobie nowe, sensacyjne wydarzenia - rzekome samobójstwo, zdarzenia związane ze skrywaną tajemnicą pewnego szanowanego polityka i burzliwe dzieje Sadownego.

O tym i swojej przygodzie z pisarstwem, a także o osobistym związku z okolicami Sadownego opowiedział 5 grudnia autor przedstawionych kryminałów. Spotkanie autorskie w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem przyciągnęło wielu mieszkańców naszej gminy, których zaciekawiły losy głównego bohatera powieści, choć p. Gołębiowski nadal upiera się, iż jest to postać fikcyjna. Dało się jednak słyszeć też głosy, które udowadniają wręcz odwrotną tezę, a nawet wskazują konkretne, znane wszystkim i „tubylcom” osoby. Każdy musi jednak sam ocenić fakty i dopasować je do swojego toku rozumowania… i ewentualnie typowanych osób.

Aby sprostać tym wymaganiom, konieczne jest osobiste zapoznanie się z powieścią p. Grzegorza Gołębiowskiego – „Dziedzictwo”. Obecni na spotkaniu autorskim mogli ją nabyć w okazyjnej cenie, a także uzyskać autograf i dedykację autora. Powieść jest już także dostępna w zbiorach Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 2 Październik 2022    |    Imieniny obchodzą: Sława, Dionizy, Teofil

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
924
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
999632

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: