Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

Get Adobe Flash player

W tym roku „Ballady i romanse” Mickiewicza

14 września w sadowieńskiej Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się Narodowe Czytanie 2022. Wydarzenie, czytanie „Ballad i romansów” Mickiewicza zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Romanem Pankiewiczem

W czwartek, 27 maja2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zorganizowała spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, autorem serii dwujęzycznych książeczek dla dzieci „5 zawodów kultury i oświaty” oraz ”5 ważnych zawodów”.

 

Pozycje te przybliżają naszym najmłodszym mieszkańcom gminy tajniki pracy w najważniejszych zawodach pomagających ludziom (strażaka, policjanta, wojskowego, ratownika medycznego i listonosza) oraz w zawodach, które dbają o nasz rozwój wewnętrzny (bibliotekarz, nauczyciel, nauczycielka przedszkola, animator kultury oraz aktor). Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści i anegdot p. R. Pankiewicza oraz czytanych przez niego fragmentów książeczek Przedszkolaki nawiązały fantastyczny kontakt z autorem i chętnie przystąpiły do pogawędki z pisarzem, odpowiadały na pytania oraz kończyły rymowanki. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książeczek z autografem. 

Obostrzenia pandemiczne przyczyniły się do tego, że nie możemy organizować spotkań w dużych grupach. Na miejsce spotkania tym razem wybraliśmy Grabiny, następne spotkanie odbędzie się w innej placówce tak, by każdy z najmłodszych mieszkańców gminy mógł uczestniczyć w takim spotkaniu.

Zdjęcia Link -->

Są już wyniki konkursu!

Właśnie zakończył się Konkurs pn. „Najładniejsza ozdoba świąteczna”, ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadownem. Ogłaszamy jego wyniki.

Powołana przez Organizatora Komisja, po ocenie zgłoszonych na Konkurs ozdób świątecznych, postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach.

Czytaj więcej...

Biblioteka ogłasza konkurs świąteczny!

Gminna Biblioteka w Sadownem ogłosiła Konkurs p.n. „Najładniejsza ozdoba choinkowa”.

 

Prace konkursowe, ozdoby choinkowe wykonane własnoręcznie i dowolną metodą, należy przekazać wraz z Kartą zgłoszenia do Gminnej Biblioteki Publicznej, która jest Organizatorem tego Konkursu. Termin przekazania prac – 22 grudnia br. Laureaci Konkursu mogą liczyć na nagrody rzeczowe.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

Dobra wiadomość dla czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem

Biblioteka wraca do pracy.

Na podstawie rekomendacji Biblioteki Narodowej zgodnie z § 10 ust. 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem od 30 listopada do dnia 23 grudnia 2020 roku otwiera się dla swoich czytelników.

Przywracamy dostęp do księgozbioru w wypożyczalni i czytelni z zastrzeżeniem, że w wypożyczalni jednocześnie może przebywać 10 osób, a w czytelni 5, zgodnie z zasadą: 1 osoba na 15 m2 powierzchni pomieszczenia (z wyłączeniem bibliotekarzy). Przypominamy też o obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu dystansu co najmniej 1,5 m pomiędzy osobami przebywającymi w bibliotece.

Czytaj więcej...

Biblioteka nie zostawia czytelnika

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!

Pomimo, że biblioteki ponownie zostają czasowo zamknięte, ale bibliotekarze nie zostawili swoich czytelników. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem ma dla swoich czytelników kilka ciekawych propozycji.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto czytać?!

Pasja zamiast nałogów – chyba, że nałóg namiętnego czytania.

Wielokrotnie Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem zachęcała Państwa do czytania książek i… nie pozostało to bez echa. Świetny poziom czytelnictwa w gminie Sadowne znajduje odzwierciedlenie w statystykach bibliotecznych, którymi chwalimy się Państwu od czasu do czasu. Nie w cyferkach jednak jest rzecz, a w „miłości” do książek i czytania, którą prędzej czy później większość z nas odnajduje w sobie. Wtedy też wystarczy mała iskierka, by doszło do zainicjowania naszej namiętności czytania – nałogu, a może pasji?

Czytaj więcej...

W GOK-u szyją maseczki

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem włączył się w akcję szycia maseczek ochronnych.

Od dzisiaj (16 kwietnia) w związku z epidemią koronawirusa wszedł obowiązek zakrywania ust i nosa. W tym celu potrzebne są wszystkim maseczki ochronne, ale nie wszyscy zaopatrzyli się w nie lub mają problem z dostępem do nich. Stąd ogólnokrajowa, społeczna akcja szycia maseczek jednorazowych i wielokrotnego użytku.

Czytaj więcej...

Spróbujemy wspólnie online!

Wszystkich nas dotknęła epidemia koronawirusa. Nie wiemy na jak długo, ale musimy zmienić swój tryb życia. Często związane jest to z pozostaniem w domu. Jak sobie radzić w tym czasie?

Od kilku dni obowiązują obostrzenia mające na celu walkę z wirusem. Na podstawie decyzji władz i mając na uwadze bezpieczeństwo naszych mieszkańców, zamknięte zostały do odwołania również instytucje kultury gminy Sadowne: Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i Muzeum Ziemi Sadowieńskiej. Zaleca się również, aby pozostać w domu i przestrzegajmy tego. Jak odnaleźć się w tej, miejmy nadzieję, chwilowej rzeczywistości?

Czytaj więcej...

Biblioteka zaprasza!

Bezpłatne kursy multimedialne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych!             

Dług krwi – spotkanie autorskie

„Dług krwi” to opowieść o teraźniejszości z zagadką kryminalną z przeszłości w tle. We wtorek 28 stycznia o swojej nowej książce opowiedział jej autor p. Grzegorz Gołębiowski.

28 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem już po raz drugi gościł na spotkaniu autorskim p. Grzegorz Gołębiowski. Podczas poprzedniego (więcej na stronie http://gok.sadowne.pl/biblioteka/860-fikcja-czy-rzeczywistosc) mieliśmy okazję porozmawiać o zagadkach występujących w jego powieściach sensacyjnych „Cień przeszłości” oraz „Dziedzictwo” (akcja tej ostatniej rozgrywa się głównie w Sadownem i jego okolicach).

Czytaj więcej...

Kalendarz kulturalny

loader

Imieniny

Dzisiaj jest: 31 Marzec 2023    |    Imieniny obchodzą: Balbina, Beniamin, Gwidon

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
968
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
1154032

Programy

Dane kontaktowe

Dane kontaktowe:

Tel. stac.: 25-644-28-95
Tel kom.: 502-086-989
E-mail: goksadowne@wp.pl

Hosting : Projekt: